Изненада в Делрей Бийч: Фаворитът Дел Потро отпадна на четвъртфиналите

от в 08:45 на 23.02.2019

Хуан Мартин Дел Потро отпадна сензационно на 1/4-финалната фаза в Делрей Бийч, след като загуби от представителя на домакините от САЩ Макензи МакДоналд.

Последният стигна до успеха след 6:4, 3:6, 7:6(5) и се класира за 1/2-финалите. Срещата между двамата продължи 2 часа и 21 минути, а аржентинецът не бе особено убедителен на корта и си личеше, че в последно време не е имал много игрова практика.

В първия сет всичко бе решено след един пробив в деветия гейм за МакДоналд, а във втория Дел По проби в шестия гейм и си задържа пробива аванс до самия край на сета, за да прати мача в трети и решителен сет.

В третия сет пробиви нямаше и тайбрекът определи крайния победител. В него американецът бе по-съобразителен и в крайна сметка заслужено го спечели след 7:5 точки, за да се класира за фазата преди финалите.

Следващият противник на Макензи е Раду Албот от Молдова, който победи неговия сънародник Стив Джонсън след 1:6, 6:3, 7:6(5).

Изненада в Делрей Бийч: Фаворитът Дел Потро отпадна на четвъртфиналите Калоян Пламенов