от в 18:27 на 28.07.2024

Днес станахме свидетели на един доста интересен двубой, а именно този между двете шампионки на тазседмичните турнири в Прага и Яси - Магда Линет и Мира Андреева. Те имаха само два дни време, за да се възстановят за Олимпийските игри в Париж, а полякинята изглежда е изпълнила тази задача по-добре, тъй като победи убедително тийнеджърката с 6:3 6:4 за 1 час и 30 минути игрово време. В следващия кръг Линет ще срещне четвъртата поставена в схемата, Жасмин Паолини.

Още в самото начало втората ракета на Полша бе по-добрата тенисистка на корта. Това позволи на световната номер 48 да реализира ранен пробив, а макар и по-високоранкираната тенисистка да бе стабилизирала играта си във всеки един аспект и да правеше опити за изравняване на резултата, Линет запази преднината си до края на сета.

По подобие на първата част, във втората бившата номер 19 отново поведе при първия сервис гейм на Андреева. Тийнеджърката обаче започваше да играе все по-уверено и след драматичен четвърти гейм, изравни резултата. Това се оказа и последният проблясък в играта на 23-тата в света, понеже по-опитната ѝ опонентка бързо върна лидерството си, а след това, запазвайки солидно ниво, запази преднината си от един пробив до самия край и така тийнеджърката приключи с участието си на дебютните си Олимпийски игри.

Изненада в Париж: Линет отстрани Андреева само 2 дни след дебютната титла на детето чудо Елеонора Александрова