Изненадите в Кицбюел продължават! Шварцман и Лопес са аут от надпреварата

от в 18:37 на 11.09.2020

След като вчера Фабио Фонини взе едва три гейма на световиня номер 303 Марк-Андреа Хюслер, днес швейцарецът записа още една двусетова победа над топ поставен тенисист, като този път жертвата на Хюслер в австрийския град е Фелисиано Лопес. Двубоят продължи по-малко от 90 минути, а крайният резултат е 6:4 6:3.

38-годишният испанец даде всичко от себе си, но силите му не бяха достатъчни да надвие опонента си. По този начин представителят на домакините си осигури още поне един двубой пред родната публика, като на полуфиналите го очаква двубой срещу световния номер 47 - Миомир Кецманович.

Въпреки резултата, Хюслер със сигруност не беше по-добрият състезател през цялото време. Двуметровия левичар реализира едва 4 от общо 14-те си възможности за брейк и вкара едва 48% от първия си сервис, но все пак той демонстрира по-голям хъс, благодарение на което продължава напред.

Трикратният шампион на АТП - Диего Шварцман, също не беше никак убедителен  по време на днешния си мач и отстъпи на Ласло Джере след 6:7(2) 6:3.

Вчера Диего записа труден успех над Себастиан Офнер, но днес силите му не достигнаха и той не взе дори един сет срещу тенисиста от Сърбия. В следващия кръг Джере очаква Яник Ханфман, който се справи с Максимилиан Мартерер след 6:2 7:5.