от в 01:00 на 24.10.2020

Арина Сабаленка осъществи един от най-великите обрати в съвременния тенис, след като победи испанката Сара Сорибес-Тормо след 0:6, 6:4, 6:0, след като губеше в резултата с 0:6, 0:4.

По този начин 12-ата ракета в света се класира за 1/2-финалите на турнира в чешкия град Острава и в спор за място на финала ще се изправи срещу американката Дженифър Брейди.

Като цяло мачът между двете тенисистки се превърна в истински трилър, а интересното е, че първо испанката спечели 10 поредни гейма, а след това нейната противничка спечели 12 поредни такива.

Шоуто завърши за 2 часа и една минута и бе истинско удоволствие за телевизионните зрители.

Това бе и първи мач между двете тенисистки в тура.

Изумително! Сабаленка обърна Тормо след пасив от 0:6, 0:4 и е на 1/2-финал в Острава Калоян Пламенов