Жребият в Монпелие: Агут оглавява схемата; Възможен сблъсък между Мъри и Синер още във втори кръг
Australian Open може и да е към своя край, но тенисът продължава и през следващата седмица. Турът се мести на няколко различни дестинации по света, а една от тях е Франция. Надпреварата от сериите ATP 250 в Монпелие ще се състои между 22 и 28 февруари, а жребият бе изтеглен по-рано днес:
Поставен под номер едно е испанецът Роберто Баутиста-Агут. Той ще започне представянето си директно във втори кръг, където го очаква среща с Николоз Басилашвили или квалификант. Евентуален опонент на Агут в 1/4-финалната фаза е Уго Юмбер, който стартира участието си с Норберт Гомбос.
Финалистът на ATP Finals 2017 - Давид Гофин, поставен под номер две, ще се изправи срещу победителя от френския двубой между Лука Пуйе и Бенджамин Бонзи.
Бившият водач на световната ранглиста, който не бе допуснат да участва в Australian Open 2021, ще се изправи срещу Игор Герасимов в първи кръг, а при победа опонент на британеца може да бъде младият Яник Синер, ако той успее да триумфира срещу Айлаж Бедене.
Пълният жребий можете да видите тук:
ATP250 Montpellier main singles draw. 1st round incl. Tsonga vs Korda pic.twitter.com/RvZLgDUueP
— Michal Samulski (@MichalSamulski) February 20, 2021
Виж още:
▶ Два дни след триумфа над Джокович: Меншик се отказа от участие на Мастърса в Монте Карло
▶ Виландер отсече: Алкарас ще остане непостоянен в своите резултати през цялата си кариера
▶ Може го и на 40: Вавринка се върна от невъзможна позиция и ликува след над 3-часова епика!
▶ Сбогуване по шампионски: Гаске сътвори фамозен обрат срещу кошмар на Джокович и Алкарас