от в 16:34 на 16.02.2022

Аслан Карацев започна новата кампания по страхотен начин, след като завоюва трофея в Сидни, но след това руснакът регистрира няколко ранни отпадания в турнирите, в които взе участие. Тази седмица руският състезател се завърна обратно към победите и записа дебютен успех на АТР 250 надпреварата в Марсилия. В мач от втори кръг Карацев бе поставен под напрежение от талантливия представител на Дания Холгер Руне, но успя да надделее с 6:3 7:6(1) и по този начин да се класира за фазата на четвъртфиналите във френския град.

Офанзивните стилове от страна и двамата им помагаха да печелят сравнително лесно своите сервис геймове, което поддържаше паритета в резултата. Към края обаче 15-ят в света измъкна трудно подаване, в което трябваше да отразява точки за пробив, преди впоследствие на свой ред да открадне сервиса на младия датчанин, с което да поведе в отделните части. Равностойният тенис се пренесе и във втория сет, където двамата също не изпитваха затруднения, когато заставаха на линията за начален удар. В деветия гейм от частта четвъртият в схемата повиши оборотите и пречупи съпротивата на Руне, с което си осигури правото да сервира за мача. Карацев обаче върна бързо жеста на опонента си, а в крайна сметка двамата трябваше да решат развръзката с изиграването на тайбрек. В него фаворитът в срещата наложи доминацията си и с категорична игра спря устрема на младия Руне, подпечатвайки си крайната победа.

Карацев надделя над 18-годишен талант в Марсилия и прекъсна негативната си серия! Владислав Риждов
atp | atp marseille | аслан карацев | атп | марсилия | обзор | тенис турнир в марсилия | холгер руне