Каратанчева ще играе с позната съперничка в Маями

от в 02:36 на 21.03.2016
Tennis.bg

Сесил Каратанчева ще участва от новата седмица в квалификациите на турнира от категорията Premier в Маями.

Нейната първа съперничка ще бъде №107 в ранглистата Шелби Роджърс от САЩ.

Дотук американката е спечелила и двете срещи помежду им - през 2012-а на твърди кортове и миналия сезон на клей. И в двата случая с по 2:0 сета.

От началото на годината Роджърс се намира в по-добра форма. Наскоро дръпна сериозно в ранглистата, след като достигна финал на WTA турнира от International категорията в Рио де Жанейро. Тя загуби в спора за трофея срещу Франческа Скиавоне.

Иначе през миналия сезон Каратанчева премина успешно квалификациите и дори достигна до втори кръг, където загуби от Гарбине Мугуруса. Това бе и най-доброто й класиране в тази надпревара.

Двубоят на Каратанчева е трети по програма на корт №2 като мачовете стартират в 16,00 часа българско време. След нея играе и Цвети Пиронкова.