"Казахме всичко": Синер отказа да говори за завръщането на скандалния кондиционен треньор

от в 17:34 на 07.08.2025
Калоян Соколов

Яник Синер категорично отказа да коментира темата за скандалното завръщане на Умберто Ферара в своя екип. Припомняме ви, че Ферара е човекът, който разнасяше прословутия спрей със клостебол, заради който се стигна до 3-месечното отстраняване на Синер след двете му положителни допинг проби.

Тогава съвсем очаквано световният номер едно уволни Ферара и физиотерапевта Джакомо Налди, който е използвал спрея със забраненото вещество,за да третира своя прорезна рана, впоследствие е масажирал тенисиста без да използва ръкавици.

Изглежда обаче актуалният шампион от Уимбълдън има твърде силна връзката с Ферара и е преценил, че е минало достатъчно време, за да го върне в своя екип, разделяйки се доброволно с Марко Паничи и Юлисес Бадио, за да върне отново стария си кондиционен треньор на работа.

Това решение предизвика вълна от негативни реакции спрямо 4-кратния "мейджър" носител, като отново Ник Кирьос беше най-откровен по темата и призна как не може да повярва, че става въпрос за реално назначение, а не за шега.

"Мисля, че казахме всичко в нашето изявление. Много съм щастлив да бъда тук и отново да играя в този турнира - избегна Синер въпросът по време на последната си пресконференция в Синсинати, отказвайки да превърне своя кондиционен треньор в основна тема на разговор.

Самото изявление беше пуснато от мениджърите на италианеца и се обясняваше как Ферара е имал основна роля за неговото развитие и самият тенисист е настоял за неговото обратно привличане.

Източник: Sportskeeda

 


Форум - Дискусия на живо

Оцени тази статия:
"Казахме всичко": Синер отказа да говори за завръщането на скандалния кондиционен треньор Калоян Соколов
Теми:  
atp | интервюта | любопитно | умберто ферара | яник синер

Коментари





Следвайте ни в Facebook