Кенин спря похода на Феро и покоси надеждите на домакините за френска шампионка

от в 21:40 на 05.10.2020

София Кенин продължава пътя си към втора титла от Големия шлем, след като се класира за четвъртфиналите на Ролан Гарос. Шампионката от Мелбърн победи местната представителка Фиона Феро с 2:6 6:2 6:1 Френската сензация определено е една от най-големите изненади през сезона, като тя се намираше в серия от 8 поредни победи преди днешния сблъсък. Все пак Кенин се оказа твърдо сериозно препятствие за местната представителка и тя напусна надпреварата.

Американката стартира чудесно срещата и поведе с 2:0, но Феро не само изравни, а прибави откриващата част на сметката си, печелейки шест поредни гейма. Втората част отново не предложи особена интрига, само че надмощието имаше противоположен знак и поставената под номер 4 вкара двубоя в решителен сет. Там отново световната номер 6 доминираше изцяло и заслужено се класира за следващия кръг, където ще срещне една измежду Онс Жабер и Даниел Колинс.

Кенин спря похода на Феро и покоси надеждите на домакините за френска шампионка Калоян Соколов