Клайстерс игра страхотно, но загуби в първия кръг на US Open

от в 08:57 на 02.09.2020
Димитър Беловски

Белгийката Ким Клайстерс, която се опитва да се завърне на корта през тази година, изигра един изключително интересен и оспорван мач. За съжаление, обаче тя не успя да преодолее първото препятствие в надпреварата и отпадна още в първия кръг.

Клайстерс загуби от рускинята Екатерина Александрова с 3:6, 7:5, 6:1, а мачът продължи точно 1:46 минути.

Белгийката демонстрира много високо ниво в първия сет и проби за 1:3, реализирайки третата си възможност за пробив. Клайстерс можеше дори да спечели още по-рано сета, но при 2:5 пропиля четири възможности да го направи и Александрова намали до 3:5. Все пак, когато застана на сервис бившата №1 изигра перфектен гейм, който спечели на нула за 3:6.

Във втория сет рускинята, която е поставена под №21 в основната схема, проби първа за 2:0. Белгийката обаче направи рибрейк, след което изравни при 2:2. Александрова проби в последния възможен момент за 7:5, с което си осигури оставането в двубоя.

Третия сет започна с пробив за Клайстерс, но рускинята рязко вдигна оборотите и спечели 6 поредни гейма, а с това и мача.

В следващия кръг Александрова ще срещне Катрин Макнали, която победи Виктория Кузмова от Словакия с 6:4, 6:1.