Конта нанесе обрат и елиминира Плишкова; Серина с лесна победа

от в 00:22 на 02.09.2019
Йоана Конта реализира невероятен обрат, след като изоставаше със сет и пробив срещу третата поставена в Ню Йорк - Каролина Плишкова след 6:7(1) 6:3 7:5.

Благодарение на днешната си победа, Конта се класира за дебютния си четвъртфинал на тази надпревара. Йоана показа невероятна игра в предишните си мачове, демонстрирайки здрави нерви и много голям хъс, което със сигурност ѝ помогаше и в днешния сблъсък.

Въпреки че Конта изцяло доминираше през откриващата част, то велокобританката не успя да се опълчи на Плишкова в тайбрека. Макар че през втория сет Каролина поведе с 3:1, Конта отново демонстрира здравите си нерви. Така, спечелвайки пет поредни гейма, тя вкара мача в решаваща трета част.

През последния сет световната номер 16 запази самообладание до последно и в крайна сметка успя да се наложи със 7:5. Така поcтaвенaтa под номер 16 си осигури двубой срещу победителката от мача измежду украинката Елина Свитолина и меcтнaтa любимка- Медисън Кийс.

Точно преди две години на същата дата Серина Уилямс ражда дъщеря си, а малко по-рано днес тя се класира за 16-тия си четвъртфинал на US Open. Американката надделя над Петра Мартич от Хърватия след 6:3 6:4.

По време на двубоя Уилямс изцяло доминираше на корта. Въпреки не малкото непредизвикани грешки от форхенд, световната номер осем компенсира проблемите си с доста разумна игра и здрава психика.

В откриващата част двете си размениха по един брейк, ала Уилямс реализира по- голям брой уинъри, което я изведе напред и така тя успя да затвори сета за малко по-млако от 45 минути.

Макар че по време на втората част американката използва медицински таймаут поради изкълчване на глезена, това в никакъв случай не попречи на Серина да продължи. Cеринa спаси четири брейкбола, а впоследствие затвори мача с ас. Така представителката на домакините се класира напред, където тя ще се изправи срещу китайката Киан Ван, която отстрани бившатата номер едно в света - Ашли Барти.