Контавейт елиминира Кербер; Азаренка продължава напред

от в 23:50 на 13.08.2019
Анет Контавейт елиминира Анджелик Кербер от турнира в Синсинати - 7:6(7) 6:2.

Естонката започна по-силно двубоя, на два пъти повеждайки с пробив, но Кербер съумяваше да се връща в резултата, а след спасен сетбол при 6:5 се стигна до тайбрек.

В него първа всъщност Анджелик достигна до възможност за спечелване на частта, но това така и не се случи, като от общо третият си сетбол Контавейт поведе в отделните части.

Във втория сет Анет поведе с 4:0, практически елиминирайки шансовете на Кербер за успех, като при втория си мачбол 20-тата в света премина напред в щата ,,Охайо”. Ига Швиатек очаква естонката във втори кръг.

Виктория Азаренка пък се отчете с победа над Белинда Бенчич, която се отказа при резултат 6:4 1:0 в полза на бившата номер едно от Беларус. В следващия кръг в Синсинати Азаренка ще се изправи срещу Дона Векич, отстранила Катерина Синиакова с 6:4 6:3.

Първият сет бе изпълнен с пробиви, като половината от всички геймове завършиха със загубено подаване. В крайна сметка по-опитната от двете се наложи в този оспорван сет, а в следващия дойде ред на нов брейк в полза на беларускинята, когато Бенчич реши да се оттегли от двубоя.