Кори Гоф отстъпи на Блинкова; Рибакина с лесна победа

от в 07:33 на 17.10.2019

За жалост на своите фенове, Коко Гоф прекъсна серията си от пет поредни победи. Младата американка допусна загуба от световната номер 66 Анна Блинкова. След невероятното си представяне през миналата седмица в Линц, днес Гоф не успя да демонстрира уникалните си отигравания, поради което тя отстъпи след 4:6 0:6.

Видимо умората надделя над Кори, което спомогна на нейната опонентка да се класира за осминафиналите на надпреварата в Люксмебург. Така през утрешния ден рускиняна ще се изправи срещу 32-годишната Татяна Мария. В своя мач по-рано тази седмица Мария записа трудна победа над световната номер 219 Шелби Роджърс.

В друг двубой от днешната сесия Елена Рибакина записа категорична победа над чехкинята Дениса Алертова. Младата Рибакина отстъпи едва три гейма на своята опонентка, налагайки се с 6:2 6:1. Така за втора поредна седмица Елена ще вземе участие в четвъртифинален мач, като този път тя ще се изправи срещу Лаура Сигемунд.