от в 11:29 на 06.10.2021

Иво Карлович опровергава всякакви стереотипи, като продължава да се състезава на най-високо ниво дори на 42 години. Хърватинът бе обявил, че тазгодишният US Open ще бъде последният турнир в кариерата му, но се оказва, че неговата история в тениса ще се удължи с още известно време. В Ню Йорк Карлович успя да запише три поредни победи в квалификациите, които му осигуриха участие в основната схема, където обаче отстъпи на световния №5 Андрей Рубльов. Може би именно тези резултати са дали увереност на Доктор Иво, че все още има останали сили в него, и през тази седмица можем отново да го видим в игра - в пресявките на Мастърса в Индиън Уелс.

Карлович не просто участва в надпреварата, но и се поздрави с успех на старта на квалификациите, дошъл над световния №231 Брейдън Шнур. Хърватинът дори загуби откриващата част, ала отново показа, че няма намерение да се предава, и реализира обрат, спечелвайки последвалите два сета в познатия си стил, довел до два тайбрека - 4:6 7:6(5) 7:6(7). В дългия гейм на решителната трета част Доктор Иво изоставаше с 3:6 точки, но осъществи знаменит обрат и в крайна сметка достигна до победата, която го изстрелва към следващия етап на пресявките, където 42-годишният тенисист ще трябва да премери сили със 174-тия в света Емилио Гомес.

Краят за 42-годишния Карлович не е дошъл: Спаси 4 мачбола и записа победа в Индиън Уелс Мирела Николова