Кратко, но ясно: Алкарас отправи послание в Twitter преди очакваното зрелище с Джокович
Още с изтеглянето на жребия за тазгодишното издание на Откритото първенство на Франция всички погледи се насочиха към потенциален полуфинален сблъсък между Новак Джокович и Карлос Алкарас, който вече е факт и ще стартира не преди 15:45 българско време днес. Самият испанец още след победата си в четвъртфиналите изрази увереност преди дългоочакваното зрелище с 22-кратния шампион от Шлема, а по-рано днес демонстрира още по-силна готовност за успех, отправяйки кратко, но ясно послание в официалния си профил в Twitter.
20-годишният тенисист публикува на страницата си три емотикона, за които той неведнъж е споделял колко голяма роля играят в неговия живот - глава, сърце, топки (на испански - "cabeza, corazón, cojones"), или иначе казано - "трите С".
Въпросната формула за успех, както самият Алкарас я определя, му е завещана от неговия дядо, който му е дал безценен съвет, свързан с това именно тези три неща да бъдат водещите за него в живота.
"Дядо говори за това от детството ми - за всеки мач и всеки турнир. Винаги си припомням тези му думи в трудни моменти, докато съм на корта. Той казва, че трябва мозък, за да изпипваш нещата и да се трудиш, сърце - за да си добър човек и да помагаш на хората, а топки - за да си победител", сподели световният №1 след триумфа си на US Open през миналата година.
🧠❤️🥚🥚
— Carlos Alcaraz (@carlosalcaraz) June 9, 2023
Виж още:
▶ След само 2 турнира заедно: Иванишевич отказа да бъде трето колело и изостави Рибакина
▶ Гледайте на живо: Суперсблъсъкът Джокович-Алкарас в спор за място на 1/2 на АО
▶ Измъкване в стил "Худини": Зверев за пръв път преодоля своя тенис немезис и е в топ 4 на АО!
▶ Джокович: С Алкарас е като срещу Надал, но рядко съм толкова доволен от себе си, както сега