Куери надви Беретини! Опелка е аут

от в 09:39 на 08.03.2019

Сам Куери записа драматичен успех над талантливия италианец Матео Беретини -7:6(5) 2:6 6:4, докато неговият сънародник Райли Опелка не можа да зарадва американската публика и допусно двусетово поражени от Леонаро Майер след два тайбрека.

Куери стартира много неубедително двубоя и след множество неточности изостана с 0:4 гейма. Американецът все пак съумя да изравни резултата и дори да спечели сета след тайбрек.

Вторият сет протече изцяло под диктовката на Беретини, който контролираше разигравания със сво форхенд и  постоянно движеше противника си по ширината на корта.

Така се стигна до решителен сет в който Куери бе безкомпромисен на свое подаване и се възползва от единствния слаб срвис гейм на римлянина, за да си подпечата успеха.

Друг мощно сервиращ тенисист, а именно Опелка допусна изненадваща загуба от Леонардо Майер. Младият Опелка е шампион от Ню Йорк през тази година и записа две победи над Джон Иснър, а от друга страна аржентинецът прави един от най-слабите си сезони, ала тези обстоятелства се оказаха без значение.

Майер осъществи обрат от 2:4 в първата част, отразявайки сетбол, а във следващата част опази сервиса си от пробив и надделя в още един дълъг гейм.

Така южноамериканецът си осигури мач срещу Гаел Монфис, който е един от тенисистите в най-добра моментна форма.