Квитова не даде шансове на Стивънс, 19-годишна изненада Плишкова

от в 23:03 на 25.09.2019
Мария Петрова

Двукратната шампионка Петра Квитова се класира за четвъртфиналите на турнира в китайския град Ухан с награден фонд 2,527 милиона долара. Поставената под номер 5 Квитова победи десетата в схемата Слоун Стивънс с 6:3, 6:3 за малко повече от 70 минути.

Чехкинята доминираше в срещата. Тя пое контрола с ранен пробив за 2:1, след което реализира нов брейк в деветия гейм, за да спечели първия сет. Във втората част шампионата през 2014 и 2016 година дръпна с 4:1 и до края запази аванса си. Следващата съперничка на Квитова ще бъде украинската тийнейджърка Даяна Ястремска.

19-годишната Ястремска елиминира втората в световната ранглиста Каролина Плишкова с 6:1, 6:4, като по този начин записа първа победа в кариерата си над тенисистка от топ 10. Украинката не допусна пробив и пласира 26 печеливши удара срещу едва 8 на Плишкова, която с поражението загуби шансове да измести австралийката Ашли Барти от върха на световната ранглиста в края на тази седмица.