Квитова отново е на финал в Бирмингам, няма обаче да има чешки сблъсък

от в 16:26 на 23.06.2018

Петра Квитова отново се класира за финала на турнира в Бирмингам и ще защитава титлата си, която спечели през миналата година, след като преодоля румънката Михаела Бузарнеску след 6:3, 6:2.

Чехкинята поведе с 3:1 след пробив в първия сет, който веднага бе върнат. Тя обаче проби отново за 4:2 и след това си взе подаванията, за да поведе със сет аванс в резултата.

Вторият сет започна също по-добре за Квитова и тя проби в третия гейм, а до края не допусна грешки и в крайна сметка оформи без проблеми двусетовата си победа след втори пробив в седмия гейм.

В спор за трофея чехкинята ще срещне словачката Магдалена Рибарикова, която надви сънародничката на шампионката Барбора Стрицова след 7:6(1), 6:4 за 1 час и 49 минути игра.

И в двата сета Барбора имаше аванс от пробив, но в крайна сметка бе обърната и нейната противничка стигна до успеха.

Квитова отново е на финал в Бирмингам, няма обаче да има чешки сблъсък Калоян Пламенов