от в 03:16 на 20.01.2019
Петра Квитова отстрани младата американка Аманда Анисимова след 6:2 6:1, като по този начин чехкинята се реваншира за загубата си от Анисимова на турнира в Индиън Уелс през 2018-та, когато младата сензация бе само на 16 години. Тазгодишната им среща пък предлагаше мощни разигравания от дъното на корта, както и множество ефектни отигравания, благодарение на агресивния стил на игра и на двете тенисистки. 87-мата в света обаче правеше все повече грешки с течение на срещата, което неминуемо доведе до огромно предимство за опитната чехкиня, която за 59 минути игра затвори мача в своя полза. На четвъртфинал Петра ще се изправи срещу Ашли Барти или Мария Шарапова.

Двубоят започна с брейк за чехкинята, която се възползва от третата си възможност в гейма, а след това и затвърди за 2:0. При 3:1 младата американка измъкна почти 8-минутен гейм пък, но в следващото си подаване допусна нов пробив. Не след дълго Квитова затвърди на нула, а с това поведе и със сет в двубоя.

Във втората част 8-мата поставена отново направи ранен пробив, този път при 1:1, а след нова порция грешки на младата тенисистка пробивът бе затвърден на нула. Скоро резултатът стана 3:1, а Аманда показа характер в следващия си сервис гейм, наваксвайки пасив от 0:30 и спасявайки точка за пробив, но последва втора такава, където след безкомпромисен смач Квитова добави четвърти пореден гейм на сметката си. След малко геймовете станаха пет, а след нов пробив чехкинята се и класира за четвъртфиналите на Аустрелиън Оупън 2019.

Квитова победи 17-годишната сензация Анисимова и очаква Шарапова или Барти на четвъртфинал В