Мачът на деня: Григор излиза срещу топ 10 поставен на РГ; Томова също в игра (програма)
19-годишната Елизара Янева може и да отстъпи след здрава битка на Ирина-Камелия Бегу в дебютния си мач на ниво Голям шлем, но утре българското участие продължава с мачовете на Григор Димитров и Виктория Томова.
Най-добрият български тенисист нямаше късмет при жребия и още на старта ще срещне 10-ия поставен Хайме Фария, който до съвсем скоро беше част от топ 100 и вече може да се похвали с два Чаланджър финала от началото на клей сезона.
Препятствието пред Томова също няма да е от най-лесните, тъй като първата ни ракета при дамите ще срещне Ирене Бурийо Ескориуела (световна номер 228), която през миналия месец вдигна трофея от WTA 125 надпреварата в Мадрид.
Добрите новини са свързани с това, че Григор ще играе на корт Сюзан Ленглен, който е най-големият използван по време на предавките и разполага с подвижен покрив, така че срещата на бившия номер 3 със сигурност няма да бъде прекъсвана.
Двубоят на Димитров е втори в програма за деня и се очаква да стартира не преди 12:30 часа българско време, докато Томова ще излезе на корта някъде след 16:00 часа българско време, а ние ще се постараем да ви осигурим възможност да наблюдавате срещите в реално време.
Корт Сюзан Ленглен
1. Дафни Мпеши Перикар - Бианка Андреску
2. Хайме Фария - Григор Димитров
3. Пиер Юг Ербер - Кайчи Учида
Корт 2
1. Джеймс Маккейб - Зденек Колар
2. Кая Юван - Анна Сискова
3. Нерман Фатич - Лука Миркут
4. Ирене Бурийо Ескориуела - Виктория Томова
Виж още:
▶ Очаквайте на живо: Григор Димитров срещу Хайме Фария в първия кръг на квалификациите на…
▶ Дебют за аплауз: 19-годишната Янева изпусна златен шанс да разгроми бивша №22 и напусна РГ
▶ Гледайте на живо: Елизара Янева срещу Ирина-Камелия Бегу на старта на Ролан Гарос
▶ Ролан Гарос: Янева с дебют срещу бивша №22, Томова в мач с актуална WTA шампионка (жребий)