Мъри е на 1/2-финал в Сидни, след като контузия спря Гофен в срещата помежду им

от в 09:53 на 13.01.2022

Анди Мъри продължава към полуфиналите на ATP надпреварата в Сидни. В мача си от четвъртфиналите шотландецът спечели убедително първия сет на Давид Гофен с 6:2, преди белгиецът да вземе решение да прекрати участието си в срещата поради контузия.

Мъри стартира на високи обороти и още от началните минути бе по-солидният от двамата на корта. Бившият номер едно материализира по-добрата си игра, като бързо поведе с пробив и 3:0 в геймовете. От този момент нататък британецът не изпусна контрола върху събитията, докато Гофен така и не успяваше да намери правилния ритъм и в играта му преобладаваха грешките. До края все пак белгиецът успяваше да задържа подаванията си, но не указваше никаква съпротива на своя съперник в неговите сервис геймове. Световният №135 затвори откриващия сет след нов брейк в края, преди Гофен да прекрати участието си в срещата поради контузия.

В битка за място на финала Мъри ще се изправи срещу един измежду Райли Опелка или Брандън Накашима.

Мъри е на 1/2-финал в Сидни, след като контузия спря Гофен в срещата помежду им Владислав Риждов
atp | atp sydney | анди мъри | давид гофен | обзор | сидни | тенис турнир в сидни