Мечтан дебют в Пекин: Томова подчини 4-кратна WTA шампионка и оформи зрелище с Бадоса
Виктория Томова записа успех в дебюта си на WTA 1000 надпреварата в Пекин. Българката не остави шансове на 4-кратната WTA шампионка Леся Цуренко и я надигра с рутинното 6:3 6:3 за 1 час и 28 минути игрово време. Така Вики нанесе 10-то поражение в последните 11 мача на украинската тенисистка и оформи изключително любопитен сблъсък с бившата номер две Паула Бадоса. Досега първата ни ракета при дамите и 15-тата поставена са се срещали само и веднъж и победата беше с 6:1 6:2 за испанката на клея в Белград.
Началото беше вихрено за Томова, която проби след маратонски 2-ри гейма и впоследствие затвърди преднината си без загубена точка, за да поведе с 3:0.
Бившата номер 23 отговори на предизвикателството, като реализира рибрейк и беше на една точка от това да изравни резултата, но българката не позволи това и направи геймовете 4:2 в своя полза.
Серията от пробиви пордължи с пълна сила и скоро Цуренко отново сервираше в опит да изравни за 4:4, само че оттам насетне нашата сънародничка беше безпощадна и затвори сета без да дава нито гейм повече на своята съперничка.
Родната ни представителка отново се откъсна с пробив напред за старт на втората част и дори можеше да удвои преднината си, ала украинката и този път не се предаде толкова лесно, като не само задържа подаването си, а и изравни при 3:3.
Това се оказа и последната положителна проява на настоящата номер 88, защото Томова влезе в серия от 3 поредни спечелени гейма и така се класира за втория кръг на силния турнир в китайската столиица.
Виж още:
▶ 6:1 6:0: Донски унищожи 9-кратни ATP шампиони зa най-големия си финал в кариерата!
▶ "Ти ми спаси живота": Лекар с 28 години в тениса разкри защо Григор е най-специалният играч
▶ "Не ритай падналия": Халеп не скри задоволството си от кокаиновото пропадане на Кирьос
▶ 2 контузии и една нова покана открехват вратите преди Григор за основната схема на US Open