Медведев е новият шампион в Шанхай след тенис лекция срещу Зверев

от в 12:52 на 13.10.2019

Данил Медведев спечели трофея в Шанхай, след като на финала победи германеца Александър Зверев с 6:4, 6:1.

Това бе пети мач между двамата и едва първа победа за руския тенисист, който преди това имаше само загуби срещу този противник.

Титлата е седма в кариерата на 23-годишния тенисист и четвърта за тази календарна година.

Освен това той печели втори "Мастърс" трофей в кариерата си, след като по-рано през сезона грабна титлата в Синсинати.

Със спечеления трофей Медведев ще се доближи на 1030 точки от третия в класирането на ранглистата Роджър Федерер и като нищо дори може да го измести при силно представяне до края на годината.

Първият сет започна шеметно за руснака и той проби във втория гейм, а след това затвърди пробива и увеличи аванса си на 3:0 в геймовете. Все пак обаче Саша успя да върне пробива в петия гейм и след това изравни геймовете на 3:3.

В десетия и последен гейм за частта обаче Медведев проби решително и така спечели сета.

Вторият сет започна отново отлично за руснака и той както в първия поведе с 3:0 в геймовете след пробив във втория гейм. Тоталната доминация на руснака продължи с пълна сила и той проби още веднъж своя противник в четвъртия гейм, а след това стигна до повече от убедителна преднина с 5:0 в геймовете.

След това двамата си взеха по едно подаване и в крайна сметка Данил се поздрави с успеха.

Медведев е новият шампион в Шанхай след тенис лекция срещу Зверев Калоян Пламенов
александър зверев | данил медведев | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в шанхай