от в 23:42 на 28.03.2021

Водачът в схемата на турнира в Маями Даниил Медведев се справи с австралиеца Алексей Попирин с резултат 7:6(3) (7)6:7 6:4 и очаква победителя от двубоя между Душан Лайович и Франсис Тиафо.

Мачът започна с равностойна игра и от двамата състезатели, като нито един не достигна до сериозни шансове в хода на частта. Медведев бе почти перфектен що се отнасяше до спечелени точки след вкарано първо подаване, но добрата игра на Попирин не позволи на руснака да достигне до брейк. Паритетът бе запазен до самият край на сета и двамата трябваше да изиграят тайбрек. В него двамата си размениха по един минипробив, преди Медведев да поеме контрола в свои ръце, печелейки сета в своя полза след 7:3 точки.

Във втората част дойде и първият пробив в мача. Медведев пропусна три шанса в началото на сета, но показа търпеливост и се възползва от слаб сервис гейм на противника си, за да изгради комфортна преднина. Руснакът  бе солиден от основната линия и нямаше проблем да задържи преднината си. Когато обаче сервираше за крайната победа, процентът на вкаран първи сервис спадна, а Попирин се възползва от това, реализирайки първата си точка за пробив, до която достигна в хода на мача. След почивката Попирин съумя да спаси три мачбола, за да изравни до 5:5. До края и двамата взеха подаванията си и се стигна до нов тайбрек. Той започна по отличен начин за 21-годишният австралиец, който си осигури преднина от 4:2 точки. Впоследствие Медведев изравни резултата, но Попирин бе този, който първи достигна до шансове за изравняване на сетовете. Алексей пропусна два сетбола, но при третия показа смела игра и вкара развръзката в трети сет.<

>

В решителната част и двамата показа стабилна игра и поддържаха паритета. Попирин сервираше чудесно, докато Медведев започваше да си връща верния ритъм. Световният номер 2 дочака своя шанс и реализира първата точка за пробив, който се откри пред него, повеждайки с 4:3. До края руснакът не допусна изненади и успя да затвори мачът в своя полза, въпреки че в край на срещата получи крампи, които оказаха влияние в придвижването му по корта.<

>

Медведев преодоля Попирин и крампите, за да се класира за четвъртия кръг в Маями! Владислав Риждов