Медведев продължава уверено към 1/4-финалите в Торонто след комфортен успех

от в 05:25 на 13.08.2021

Даниил Медведев се класира категорично за четвъртфиналите на Мастърс надпреварата в Торонто. Световният номер 2 постигна рутинна победа над австралиеца Джеймс Дъкуърт - 6:2 6:4 и продължава преследването на своята цел в турнира, а именно вдигането на тофея.

Срещата стартира равностойно, като двамата взеха трудно първите си сервис геймове. Постепенно обаче фаворитът в срещата взе инициативата в свои ръце и бързо поведе в резултата с брейк аванс. Медведев проби световния номер 85 за 3:2, а до края не даде шансове на съперника си, печелейки категорично следващите три гейма на сметката си. Втората част по нищо не се различаваше от откриващия сет. Топ поставеният започна с ранен пробив, който затвърди, а впоследствие пречупи за втори пък подаването на Дъкуърт, за да поведе с категоричното 5:1. Последва моментен спад в играта на руснака и това позволи на австралиеца да намали малко изоставането си в резултата. Медведев пропусна веднъж на собствен сервис да сложи точка на спора, но при втория си опит се справи по-добре и така се поздрави закономерно с крайнта победа. Следващият съперник на руската първа ракета ще бъде определен от двубоя между Николоз Басилашвили и Хуберт Хуркач.

Медведев продължава уверено към 1/4-финалите в Торонто след комфортен успех Владислав Риждов
даниил медведев | джеймс дъкуорт | мастърс 1000 | обзор | тенис турнир в торонто