Медведев се справи с Тиафо и се класира за първия си четвъртфинал в Маями

от в 00:20 на 31.03.2021

Водачът в схемата Даниил Медведев постигна победа срещу Франсис Тиафо - 6:4 6:3 и се класира за четвъртфиналите на надпреварата.

Световният номер 2 пръв си осигури възможност за пробив, но да такъв не се стигна. И двамата играчи бяха равностойни до самия край на сета. Медведев се осланяше на стабилна игра от дъното на корта и имаше предимство при дългите разигравания, докато неговият съперник предложи вариативен стил на игра, който му помогна да взима сравнително лесно геймовете си. Все пак руснакът се добра до така решаващият пробив, когато Тиафо сервираше за оставането в сета. Американецът направи слаб сервис гейм и позволи на първия в схемата да поведе в резултата.<

>

Втората част стартира с разменени пробиви между двамата. Пръв Тиафо си извоюва преднина в резултата, реализирайки първата брейк точка, която се откри пред него в хода на мача, а след това Медведев се възползва от колеблива игра от страна на американеца и съумя моментално да изравни резултата. Тиафо имаше възможност да запише на сметката си нов пробив, но Медведев използваше чудесно сервиса си в критичните моменти, за да запази равенството. Руснакът, след като измъкна труден сервис гейм, успя да открадне сервиса на съперника си за втори път, а с това си осигури и правото на собствено подаване да затвори мача. Световният номер 2 нямаше затруднения и се поздрави с победата след час и половина престой на корта. В четвъртфиналния си двубой, Медведев ще премери сили с Роберто Баутиста Агут.<

>

Медведев се справи с Тиафо и се класира за първия си четвъртфинал в Маями Владислав Риждов