Медведев убедително триумфира на турнира в София (видео)

от в 18:29 на 10.02.2019
Георги Христов

Световният №16 Данил Медведев спечели АТР 250 турнира Sofia Open. Руснакът се наложи на финала в зала Арена "Армеец" над 47-ия в ранглистата Мартон Фучович (Унгария) след 6:4, 6:3 за 81 минути на корта.

За Медведев това е общо четвърта титла в неговата кариера и първа за 2019 година. Предишните ми три успеха бяха през миналия сезон - в Токио, Уинстън-Салем и Сидни.

В хода на турнира Медведев записа хубави победи над Мартин Клижан и Гаел Монфис и в срещите си загуби само един сет.

Предишните три издания на Sofia Open бяха спечелени Роберто Баутиста Агут (2016), Григор Димитров (2017) и Мирза Башич миналия сезон.

В първия сет Медведев проби на нула в седмия гейм, но последва мигновен рибрейк за 4:4. Медведев обаче направи нова серия от два поредни гейма за 6:4.

След почивката Медведев направи серия от три гейма на сметката си за 3:1 в своя полза и задържа аванса си.

Така Медведев си направи най-хубавия подарък за рождения ден. Утре той става на 23 години. Шампионът печели 250 точки за ранглиста, но няма да успее да прогресира спрямо сегашната си 16-а позиция.