от в 17:07 на 30.09.2021

Пламен Милушев и Радослав Шандаров, които влязоха в последния възможен момент в основата схема на надпреварата по двойки, изиграха добър мач, но отстъпиха на тандема Сантяго Гонзалес/Андрес Молтени с резултат 6:3 6:4.

Откриващата част бе равностойна, като двете двойки успяваха да печелят подаванията си и бяха солидни при играта на мрежата. Моментни неточности обаче в представянето на двамата българи обаче наклони везните в полза на по-опитния тандем и така Гонзалес/Молтени излязоха напред в общия резултат, измъквайки сета. През втория сет Милушев и Шандаров заиграха дори още по-уверено и пробиха съперниците си още в първия гейм. Българите затвърдиха водачеството си и имаха шансове да направят аванса си още по-изразителен, но Гонзалес и Молтени удържаха на натиска. С течение на времето мексикано-аржентинската двойка се върна обратно в битката за частта. Те съумяха да възстановят равенството, а впоследствие пречупиха още веднъж сервиса на родните ни играчи, слагайки точка на спора по този начин.

Милушев и Шандаров показаха качества, но не успяха да се поздравят с победа на Sofia Open Владислав Риждов
atp | sofia open | бг тенис | Двойки | пламен милушев | радослав шандаров | тенис турнир в софия