Миналогодишният шампион Баутиста Агут с рутинна победа на старта в Дубай

от в 20:35 на 25.02.2019
Роберто-Баутиста Агут , който защитава трофея си от миналия сезон, надигра играещият с "уайлд кард" индиец Рамкумар Раманатан, без особени трудности 6:4 6:3

Още от самото начало по-високата класа бе видна и той поставяше под постоянно напрежение противника си в неговите сервис геймовете.

Раманатан успяваше някак си да поддържа равенството до 2:2, ала все пак логичното се случи и Агут най-после реализира пробив.

Азиатският тенисист обаче продължи да се бори и имаше възможност да върне брейка в последния момент, но Роберто отново показа невероятния си демараж и достигна едно изключително скъсено воле, а впоследствие го завърши с форхенд по правата и по-малко от минута след това вече водеше със сет.

Втората част се разви аналогично, като фаворитът в двубоя направи ранен пробив, но напористият му опонент продължаваше да бъде активен и излизаше често напред, ала феноменалната защита на Агут удържаше тези пориви.

Докрая двамата бяха убедителни на свое подаване, което напълно устройваше испанеца и той си осигури поне още един мач в надпреварата.