Миша Зверев: Саша не може да бъде победен, когато играе добре; готов е за Надал
Александър Зверев постави повече от неубедително начало на сезона си, инкасирайки поредица от ранни поражения, но постепенно съумя да намери ритъма си и вече е част от полуфиналната фаза на тазгодишния Ролан Гарос. За да достигне дотам, един етап по-рано германецът надделя над Карлос Алкарас в четири сета, но сега му предстои още по-сериозно изпитание в лицето на 13-кратния шампион във френската столица Рафаел Надал.
До момента Саша има три победи от девет изиграни срещи срещу Матадора, едната от които постигната на червена настилка в Мадрид през миналата година. Братът на Александър - Миша, вярва в шансовете на световния №3 да запише успех над Краля на клея и в утрешния им двубой, позовавайки се на показаното в четвъртфиналите и техническите характеристики, с които може да се похвали Зверев.
"От четиримата останали полуфиналисти Саша притежава най-бързия форхенд, най-бързия бекхенд и най-бързия сервис. Същевременно е най-високият, което му позволява да има най-широк обхват, като работата му с краката също не е за подценяване. Затова въпросът ми е: "Как може да бъдеш победен, когато играеш добре?". Ти разполагаш с почти целия репертоар от удари, можеш да играеш агресивно, а в същото време имаш добра защита - така ти можеш да бъдеш номер едно.
Срещу Алкарас планът за действие беше отличен от първата до последната точка. Използваше чудесно форхенда по диагонала, както и бекхенда по правата, играеше често на форхенда на Алкарас и сервираше отлично. Освен това беше много съсредоточен и спокоен, не позволи момент на разконцентриране. Не се влияеше негативно от добрите удари на Алкарас, нито от собствените си лоши отигравания. Представянето му беше наистина силно.
С този успех той успя да постигне много. За първи път победи представител на топ 10 в турнир от Шлема, въпреки че не беше фаворит в мача. Саша доказа на критиците си, че може да играе много добре и че е в състояние да елиминира големите претенденти за титлата. Беше много важна победа за него - за психиката и за самочувствието му. Мисля, че е готов за сблъсъка срещу Рафа", завърши бившият №25.
Източник: Eurosport
Виж още:
▶ "Ще го обсъдим по-късно": Малката тенис тайна на Григор и Алкарас в Монте Карло (видео)
▶ "Участието ми в Монте Карло беше под въпрос": Джокович проговори за проблемите с окото
▶ Шампион извън топ 500: Бруксби повали краля на Хюстън и постави нов рекорд в ATP Тура!
▶ 3 за късмет: Бивша номер едно обяви нова бременност и неформално се отказа от тениса