Младата Ястремска спечели битката на поколенията срещу Азаренка в Торонто

от в 20:14 на 07.08.2019

Виктория Азаренка отпадна още във втория кръг на турнира в Торонто, след като загуби от младата украинка Даяна Ястремска, която стигна до успеха след 7:5, 7:5.

Това бе и първи мач между двете тенисистки в тура, а победителката ще срещне в 1/8-финалите София Кенин, която от своя страна изненада неприятно лидерката в световната ранглиста на женския тенис Ашли Барти.

Първият сет започна шеметно за Ястремска и тя дръпна с 5:1 гейма след два пробива, но нейната противничка успя да ги върне и да изравни геймовете на 5:5. След това обаче Даяна отново се окопити и с решителен пробив в последния гейм спечели сета.

Вторият сет започна равностойно, но Азаренка проби в тилдановия гейм и след това затвърди пробива, за да поведе с 5:3, но нейната противничка влезе в серия от четири поредни гейма, два от които след пробиви, и така спечели мача.

Младата Ястремска спечели битката на поколенията срещу Азаренка в Торонто Калоян Пламенов