Монфис и Хачанов с експресни победи на старта на Ролан Гарос

от в 01:08 на 29.05.2019
Гаел Монфис продължава във втория кръг на Ролан Гарос след категорична трисетова победа над Таро Даниел - 6:0 6:4 6:1, за един час и 41 минути. В следващата фаза на надпреварата Гаел ще срещне сънародника си - Адриан Манарино, надиграл Стефано Травалия с 6:7(5) 6:3 3:6 6:2 6:2.

В първия сет Монфис бе абсолютният доминатор на корта, като любимецът на публиката даде едва девет точки на своя съперник в рамките на първата част.

Във втората обаче имаше спад в представянето на французина, който изостана с 0:2, но все Даниел набързо позволи да бъде изравнен. Двамата впоследствие започнаха да печелят лесно подаванията си, а при 5:4 Монфис проби опонента си от петия си опит, повеждайки с 2:0 сета.

В третата част, макар че японецът успя да спечели един гейм, Гаел отново даде едва девет точки на своя противник, по този начин завършвайки категоричната си победа.

Карен Хачанов също започна с победа на Ролан Гарос. Руснакът изигра силен мач и отпускайки едва шест гейма на Седрик-Марсел Щебе, той продължи безпроблемно напред в турнира след краен резултат 6:1 6:1 6:4 за един час и 37 минути игра.

Първите два сета се развиха идентично за Хачанов, който бе уверен в своите подавания, като същевременно съумя и да нанесе по два пробива във всеки сет, за да си изгради комфортния аванс от 2:0 части.

В третата германецът стабилизира сервис геймовете си, но за негово съжаление това стана факт малко по-късно от необходимото, след като той инкасира ранен нулев брейк при 1:1, който бе задържан от Карен до края на двубоя.