Категоричен Монфис не остави шансове на Магер и е на 1/2-финал в София!

от в 16:34 на 01.10.2021

Гаел Монфис се класира безпроблемно за полуфиналите на АТП турнира в София, след като надделя в последователни сетове над Джанлука Магер от Италия - 6:2 6:2 и ще спори с Маркос Гирон за място във финала.

Монфис стартира срещата на високи обороти и бързо по-добрата му игра се отрази и върху резултата. Вторият в схемата имаше шансове да пробие Магер в ранните минути на частта, но не успя да се възползва от трите брейкбола, до които достигна. Световният номер 20 имаше предимство пред опонента във всеки един аспект от играта. Французинът  поддържаше висок интензитет на корта по време на целия откриващ сет и успя да спечели четири поредни гейма на сметката си от 2:2, за да се доближи максимално от крайната победа. Втората част не направи изключение, като бе видно, че Монфис е по-добрият от двамата състезатели. Гаел продължи със страхотното си представяне от линията за сервис, както и със солидната игра от дъното на корта. Един от фаворитите в надпреварата отрази една точка за пробив в първия си сервис гейм, а впоследствие пречупи подаването на Магер, за да отвори дистанция в резултата. До края на срещата италианецът така и не успя да затрудни по-класния си съперник и така французинът си гарантира място в заключителната фаза в родната ни столица.

Категоричен Монфис не остави шансове на Магер и е на 1/2-финал в София! Владислав Риждов