Монте Карло: Лидерът по победи през сезона и бивш шампион напуснаха турнира още на старта

от в 06:20 на 08.04.2025
Калоян Соколов

Вторият ден на Мастърса в Монте Карло предложи някои интересни резултати, а определено голямата изненада беше отпадането на 16-тия поставен - Феликс Оже-Алиасим. Лидерът по победи (17) и титли през сезона в ATP Тура (2) трябваше да премери сили с квалификанта Даниел Алтмайер, който показа защо неслучайно е побеждавал Яник Синер на Ролан Гарос и се наложи с крайното 7:6(5) 6:3 за 2 часа и 5 минути игрово време.

Алтмайер навакса пробив изоставане и в двата сета, а в последния си сервис гейм се върна успешно от 0:40, за да отстрани първи поставен от началото на турнира, а шансовете му за още една победа изглеждат съвсем реално, защото му предстои сблъсък с френския ветеран Ришар Гаске.

Франсиско Серундоло пък се погрижи за отпадането на друг от бившите шампиони в Монте Карло, след като по-рано през деня видяхме загубата на Стан Вавринка. Мъчитлят на Григор от Маями изигра безупречен мач и разгроми Фабио Фонини с 6:0 6:3 за точно един час, гарантирайки си сблъсък с Карлос Алкарас, а някогашнят член на топ 10 призна, че е изключително разочарован от представянето си и намекна, че е много възможно да го видим да се отказва в идните месеци.


Форум - Дискусия на живо

Оцени тази статия:
Монте Карло: Лидерът по победи през сезона и бивш шампион напуснаха турнира още на старта Калоян Соколов
Теми:  
atp | даниел алтмайер | монте карло | Обзори | фабио фонини | феликс оже-алиасим | франсиско серундоло

Коментари





Следвайте ни в Facebook