от в 06:06 на 13.11.2021

Гарбинье Мугуруса изкова труден обрат срещу втората в схемата Барбора Крейчикова с 2:6 6:3 6:4 и по този начин записа дебютна победа в тазгодишното издание на финалите при жените.

Срещата започна с бърза размяна на брейкове между двете състезателки. Последваха два равностойни гейма, преди силно представяне при посрещане от страна на Крейчикова да я изведе напред в резултата. Световната №3 поведе с 3:2, след което затвърди трудно водачеството си, а до края на откриващата част не загуби нито гейм повече, повеждайки уверено в общия резултат.

През втория сет испанката намали грешките си от предходния сет и повиши концентрацията си на корта. Мугуруса си служеше по чудесен начин със своя начален удар, който й помагаше да стига до лесни точки в геймовете си, а на моменти дори я спасяваше в критични ситуации. Докато Крейчикова демонстрира несигурност в определени моменти, бившата водачка в ранглистата при дамите беше по-солидна при разиграванията от дъното на корта и закономерно отвори дистанция от 4:1. Крейчикова направи успешен опит за наваксване на изоставането, но колебливостта в представянето й отново се прояви и така Мугуруса безпроблемно изравни общите части, довеждайки развръзката до решителен сет.

В него двете стартира с бързи сервис геймове. Впоследствие испанката постепенно придобиваше инициативата и успяваше да постави под напрежение шампионката от Ролан Гарос. Световната №5 се добра до ранен брейк, който се оказа от ключово значение за развитието на остатъка от мача. Въпреки доброто представяне на Крейчикова до края Мугуруса остана концентрирана и заслужено се поздрави с успеха, който запазва шансовете й за продължаване към полуфиналите.

Мугуруса намери сили за обрат срещу Крейчикова и запази интригата в група B жива Владислав Риждов
wta finals guadalajara | wta финали | барбора крейчикова | гарбине мугуруса | гуадалахара | обзор