Мъри обърна аржентинец в Шанхай, очаква го тежък тест във втория кръг

от в 15:59 на 07.10.2019

Анди Мъри започна с победа след обрат участието си на силния "Мастърс 1000" турнир в Шанхай.

Британецът победи 56-ия в света аржентинец Хуан Игнасио Лондеро в мач от първия кръг след 2:6, 6:2, 6:3 за 2 часа и 17 минути игра.

Във втория кръг Анди ще се изправи срещу италианеца Фабио Фонини, който по-рано през деня надделя над Сам Куери.

В първия сет Лондеро надигра тотално британеца и с пробиви в петия и седмия гейм взе с лекота частта. Вторият сет обаче бе категоричен в полза на британеца, който проби своя противник във втория и осмия гейм, за да прати мача в трети и решителен сет.

В него Мъри проби в четвъртия гейм, но в петия Лондеро върна пробива. Все пак обаче в шестия гейм британецът проби отново и до края си взе всички подавания.

Не може да не се отбележи, че това бе първи мач от "Мастърс" турнир за британеца, от 2017 година насам.

Мъри обърна аржентинец в Шанхай, очаква го тежък тест във втория кръг Калоян Пламенов
анди мъри | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в шанхай | хуан игнасио лондеро