Мусети надигра опитния Лопес; Гофен продължава безпроблемно към втори кръг

от в 18:03 на 20.04.2021

19-годишният Лоренцо Мусети започна участието си на турнира в Барселона с победа над опитния Фелисиано Лопес в два сета - 6:4 6:3 и се класира за втория кръг на надпреварата от категория АТП 500.

Музети влезе в срещата по-добре от двамата, като не загуби нито една точка на свой сервис в първите си два гейма. Въпреки затрудненията, които изпитваше, 39-годишният Лопес пръв се добра до пробив, след като се възползва от две недобре изпълнени къси топки. Мусети обаче остана спокоен и веднага възстанови паритета в сета. До края младият италианец продължи да бъде убедителен на собствен сервис и нанесе решаващ удар по съперника си, пробивайки го в деветия гейм, като по този начин спечели сета в своя полза.

В началото на втората част двамата преминаха през трудни сервис геймове, а след това печелеха подаванията си почти безпроблемно, като нито един не достигна до сериозни шансове да пробие. Все пак Мусети наложи волята си и с агресивна игра успя да запише брейк на сметката си, който му осигури възможността да сервира за крайната победа и италианецът го направи убедително, като не даде нито точка на съперника си.<

>

В друг мач от днешния ден Давид Гофен продължава напред след експресна победа над Пиер Юг Ербер - 6:2 6:4

Поставеният под номер 8 белгиец контролираше срещата още от самото начало. Гофен се добра до два брейка в хода на първата част, съответно в петия и седмия гейм, за да узакони превъзходството си. Във вторият сет Гофен продължи да доминира с добрата си игра и загуби само една точка след вкаран първи сервис. Световният номер 12 се нуждаеше от един единствен брейк, който реализира още в първия гейм на сета, за да се поздрави с крайния успех.<