Началото на обрата: Счупената ракета, която вкара в релси Григор (видео)

от в 12:45 на 12.05.2022

Григор Димитров безспорно изигра най-силния си мач от началото на клей сезона през вчерашния ден, като на два пъти беше на само една точка от това да надделее над световния номер пет Стефанос Циципас. Гъркът вече беше записал две поредни чисти победи над родния ни представител през последните седмици и вървеше уверено към постигането на нова такава, след като си осигури аванс от 6:3 5:3 в двубоя им от втория кръг на Мастърса в Рим. Родният ни представител пък беше видимо изнервен от пропуснатите шансове в предходния гейм и изля яда си върху своята ракета, разбивайки я с всичка сила в земята и впоследствие я доунищожи с още едно бързо движение.

Изглежда Григор имаше нужда да се освободи от тези негативни емоции и заигра без капка страх и напрежение. Българинът влезе в серия от четири последователно спечелени гейма и смело можем да кажем, че беше по-добрия тенисист на корта до края на срещата. Нашият сънародник налагаше високо темпо на игра чрез своя форхенд и умело подбираше моментите да атакува, докато гъркът излъчваше сериозна доза несигурност. Все пак няма как да не отчетем безкрайно смелата игра на Циципас при мачболите в полза на Димитров, а именно тези тънки моменти направиха разликата и позволиха на четвъртия поставен да напусне корта в ролята на победител за трети пореден път.

Началото на обрата: Счупената ракета, която вкара в релси Григор (видео) Калоян Соколов