Надал изпреварва Джокович в ранглистата, сърбинът загуби сет на нула за 9 път

от в 16:15 на 07.06.2017

Днес Новак Джокович претърпя повече от тежка загуба в четвъртфиналите на "Ролан Гарос". Доминик Тийм го победи със 7:6(5), 6:3, 6:0. Така едва за трети път в 271 мача в турнирите от Големия шлем Ноле загуби сет на нула.

Също така това е едва девети случай в цялостната кариера на Джокович, в който той не взе дори гейм в даден сет.

Лошите новини за Ноле не свършват дотук. От новата седмица Рафаел Надал със сигурност ще го изпревари в световната ранглиста. Той може да бъде задминат и в случай, че Стан Вавринка се класира за финала.

Надал пък вече има 100 победи в 102 мача във формат три от пет на клей.

Сигурен водач остава Анди Мъри, който ще има поне около 2000 точки аванс като лидер.

От своя страна Тийм ще опита да стане първият австриец с титла на "Ролан Гарос" от 1995-а, когато това стори Томас Мустер.

Надал изпреварва Джокович в ранглистата, сърбинът загуби сет на нула за 9 път Георги Христов