Надал надигра младия Алиасим за победа номер 50 в Мадрид

от в 19:24 на 08.05.2019
Рафаел Надал започна с победа участието си на АТР Мастърс 1000 в Мадрид. Матадорът показа класата си и надделя над Феликс Оже-Алиасим след 6:3 6:3.

Първата част беше равностойна, но Надал успя да вдигне оборотите в самия край и я реши след пробив в 8-мия гейм, оказал се и последен такъв, в който да сервира младия канадец, а след категорично свое подаване Матадорът спечели сета.

През втората част количеството на брейковете се вдигна доста, след като Рафа успя да дръпне с 5:1 благодарение на изключителна игра от дъното си на корта, но учудващо вместо да затвори мача той допусна да загуби за първи път своето подаване при 5:2 и съперника му да се добере до 5:3. Тогава обаче испанецът, макар и отново трудно, изпускайки аванс от 0:40 и общо 5 мачбола, след нов пробив успя да затвори срещата.

В следващата фаза той ще срещне американеца Франсис Тиафо, а това ще бъде и среща номер 2 между двамата, след като Матадорът разгроми американеца в три сета в четвъртфиналната фаза на откритото първенство на Австралия.