Надал не остави шансове на Корда и е още по-близо до защита на титлата в Париж

от в 15:28 на 04.10.2020

Рафаел Надал се класира за лекота за 1/4-финалите на "Ролан Гарос", след като постигна победа с 6:1, 6:1, 6:2 над 20-годишния американец Себастиан Корда.

По този начин той е все по-близо до защитата на титлата си в Париж.

В спор за място на 1/2-финалите испанският състезател ще срещне победителя от мача между Александър Зверев и италианския талант Яник Синер.

В първия сет Матадора започна ударно и след пробиви във втория и четвъртия гейм и спечелване на всяко едно от подаванията спечели с лекота частта и поведе в резултата.

Вторият сет също започна много добре за испанеца и той проби още в началния гейм. След това повтори упражнението с втори пробив в петия гейм и за втори пореден сет даде само гейм на своя противник.

Третият сет започна отлично за Корда, който проби още в първия гейм и затвърди пробива си.

Надал обаче отново набра скорост и успя не само да върне пробива в четвъртия гейм, но и да пробие за 4:2 в шестия гейм.

Той довърши своя опонент с още един пробив, този път в последния осми гейм, и така спечели мача.

Надал не остави шансове на Корда и е още по-близо до защита на титлата в Париж Калоян Пламенов