Надал продължава напред в Париж след рутинен успех над Вавринка

от в 22:39 на 31.10.2019
Рафаел Надал отстрани Стан Вавринка от осминафиналите в зала ,,Берси”, за да се поздрави с 50-тата си победа за сезона. Испанецът не показа нещо специално, но това бе съвсем достатъчно за него, за да надделее с рутинното 6:4 6:4. Там го очаква Жо-Вилфред Цонга.

Вавринка бе първият тенисист, достигнал до брейкшанс, като това стана в първия сервис гейм на левичаря, но ловък начален удар извади ,,Матадора” от неприятностите.

Впоследствие Рафа изравни, а при 1:1 изглеждаше, че Вавринка лесно ще спечели гейма си, повеждайки с 0:30, но четири поредни греши от ракетата му означаваха и първи пробив в двубоя.

Надал печелеше трудно подаванията си, но до завръщане за Вавринка така и не се стигна, макар че швейцарецът достигна до възможност за рибрейк при 4:3.

В крайна сметка Рафа се откъсна в сетовете, като във втория сервиращите доминираха. От 4:3 в полза на Вавринка обаче ,,Матадора” реализира впечатляваща серия, спечелвайки 13 от последните 14 точки в мача, за да отстрани швейцарския си съперник и да се класира за четвъртфиналите в Париж.