Надал "пусна кръв" от Чилич, но стигна до победата и е на 1/4-финал на US Open

от в 08:15 на 03.09.2019

Рафаел Надал се класира за 1/4-финалите на US Open, след като постигна победа с 6:3, 3:6, 6:1, 6:2 срещу хърватина Марин Чилич.

Така испанецът си уреди сблъсък срещу аржентинеца Диего Шварцман в спор за 1/2-финалите в турнира. До момента двамата са изиграли помежду си общо 7 мача, като Матадора няма нито една загуба срещу латиноамериканеца.

По време на първия сет Рафа проби в четвъртия гейм, но в петия неговият опонент успя да върне пробива. Все пак след пробив в шестия гейм испанецът стигна отново до аванс и го задържа до самия край на сета.

Вторият сет бе решен от един единствен пробив в четвъртия гейм за Чилич, а хърватинът си взе всички подавания до самия край на частта.

След това обаче Надал си взе своето. В третия сет той проби на два пъти - в четвъртия и шестия гейм, а в четвъртия сет стигна до пробиви в първия и третия гейм, за да довърши клетия си противник и да стигне до успеха.

Надал "пусна кръв" от Чилич, но стигна до победата и е на 1/4-финал на US Open Калоян Пламенов
us open | марин чилич | открито първенство на сащ | рафаел надал | тенис | тенис бг | тенис новини