Надал с нова убедителна крачка към защитата на титлата си на Ролан Гарос

от в 20:08 на 02.10.2020

Рафаел Надал постигна безпроблемна победа над италианеца Стефано Травалия след 6:1, 6:4, 6:0 в третия кръг на "Ролан Гарос" и продължава уверено защитата си на трофея.

Това бе първи мач между двамата в тура, а испанецът показа отличен тенис и не даде абсолютно никакви шансове на своя противник. На 1/8-финалната фаза Краля на клея ще се изправи срещу 20-годишния американец Себастиан Корда.

В първия сет Матадора проби на два пъти своя съперник - във втория и шестия гейм, а освен това си спечели всяко едно от своите подавания и не даде шансове на янкито да стигне дори до точка за пробив.

Вторият сет бе най-оспорван в мача и като цяло Корда действаше добре на корта, но Рафа стигна до решителен пробив в седмия тилданов гейм и след това си взе двете оставащи подавания.

В третата част испанецът бе безкомпромисен и не даде дори и гейм на своя опонент, след като го проби в първия, третия и петия гейм.

По време на самия мач Рафа регистрира 70% вкаран първи сервис и не му се наложи да спасява нито една точка за пробив.

Надал с нова убедителна крачка към защитата на титлата си на Ролан Гарос Калоян Пламенов