Надал с победа в Рим, ще търси реванш от Киргиос

от в 22:49 на 11.05.2016
Теодор Кафеджиев

Рафаел Надал достигна осминафиналите на "Мастърс 1000" в Рим. Испанецът победи с 6:3, 6:3 Филип Колшрайбер за час и 23 минути игра.

Матадора допусна колебание единствено във втория сет, когато германецът успя да върне пробив и да изравни за 3:3. След това обаче Надал реагира подобаващо и приключи мача в два сета. Той не записа нито един ас, но за сметка на това наниза 21 печеливши удари.

"Форхендът ми работеше добре днес, а това не бе така в Мадрид," заяви веднага след мача Рафа.

Неговият следващ съперник ще бъде Ник Киргиос, който се справи с друг гигант - Милош Раонич. Очаква се повече от любопитен сблъсък с оглед победата на австралиеца над Рафа на Уимбълдън 2014-а.

"Киргиос е невероятен играч. Притежава всички удари. Ще бъде много трудно срещу него," сподели Рафа.

Любопитното е, че Киргиос има положителен баланс още срещу Федерер, Бердих и Раонич от топ 10.