Надал се измъчи с аржентинец, но извоюва победата (видео)

от в 19:19 на 19.04.2019

Рафаел Надал достигна полуфиналите на АТР Мастърс 1000 в Монте. Карло. Той постигна №35 в света Гуидо Пея със 7:6(1), 6:3 за два часа и 20 минути на корта. Двубоят бе много равностоен, а аржентинецът загатна за добрата си форма, отстранявайки Марин Чилич в състезанието.

"Щастлив съм, че спечелих. Това беше един много труден клей двубой. Понякога подобни тежки битки помагат," заяви Надал.

В първия сет зрителите видяха много пробиви, но Пея имаше шанс при 6:5 да затвори тази част на свой сервис. Матадора обаче го проби, а след това загуби само точка в тайбрека. Интересно е и, че за първи път от 2017 Надал загуби повече от пет гейма в даден сет на турнира в Монако.

След почивката Рафа поведе с 5:1, но Пея го проби при първия му опит да сервира за мача. Все пак бившият №1 не допусна изненада и затвори в два сета.

Така в следващата фаза Рафа очаква Борна Чорич или Фабио Фонини. Другите двама полуфиналисти са ясни - Данил Медведев и Душан Лайович.

Надал се измъчи с аржентинец, но извоюва победата (видео) Георги Христов
гуидо пея | монте карло | рафаел надал | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в монте карло