Надал се завърна с феноменална победа на корта!

от в 21:26 на 16.09.2020
Димитър Беловски

Рафаел Надал се завърна на корта след отлична победа над сънародника си Пабло Кареньо Буста с 6:1, 6:1.

Както е известно, Рафа не е играл от март месец. Последния мач на Надал беше на турнира в Акапулко. Тогава той на 1 март спечели турнира, побеждавайки на финала американеца Тейлър Фриц с 6:3, 6:2.

Всъщност началото на днешния мач далеч не подсказваше, че крайният резултат ще е подобен. Първите два гейма бяха оспорвани и дълги. И двамата тенисисти достигнаха до точка за пробив в първия сервис гейм на опонента си. Но след това Кралят на клея навлезе в мача и показа защо клеят е любимата му настилка. Рафа проби за 3:1, а след това реализира и друг пробив, при това на нула, за 5:1. В следващия гейм той нямаше проблеми и с нов гейм на нула спечели първата част с 6:1.

Във втория сет Надал направи пробив за 2:1, а малко по-късно и втори за 4:1. Матадора продължи да натиска съперника си и успя да реализира и още един пробив, което пък означаваше 6:1 и победа за него.

В следващия кръг Рафа ще срещне Душан Лайович или Милош Раонич.