Надал: Срещу Григор беше най-добрият ми мач за 2017
Световният №1 Рафаел Надал прекрати участието си на финалите на АТР в Лондон. Испанецът допусна загуба след 7:6, 6:7, 6:4 срещу белгиеца Давид Гофен.
Според Матадора е било "чудо", че е съумял да стигне до три сета срещу Гофен. "Сезонът приключи за мен. Не съм готов за игра. Борих се много по време на мача. Чувствах болка и нямах нужната сила, за да продължавам да играя," разкри Надал на пресконференцията си.
Независимо от случилото се Надал със сигурност ще завърши на върха в ранглистата 2017. Сега той ще се съсредоточи върху това да бъде напълно възстановен за следващата кампания. "Добрата вест е, че не става въпрос за нова травма. Надявам се с подходящата почивка, точната подготовка - да бъда готов за предстоящия сезон."
От своя страна Рафа предстои да бъде заменен в състезанието от Пабло Кареньо Буста, който ще се бори с Давид Гофен и Григор Димитров за някое от двете места в полуфиналите.
"Не съжалявам за нито едно мое решение през годината. Беше незабравим сезон, нищо драматично няма - това е спортът. Не можех да правя някои базисни движения. Не ми харесва да приключа годината така. Участвал съм в 78 мача," допълни още Рафа.
В края на пресконференцията си Надал отличи два от своите мачове през 2017 като най-добрите му. Любопитното е, че един от тях е срещу Григор Димитров. Той визира драматичния полуфинал на Откритото първенство на Австралия, когато се наложи в пет сета - 6:3, 5:7, 7:6, 6:7, 6:4. Впоследствие той отстъпи на финала на Роджър Федерер, също в пет сета.
"Най-добрите ми мачове тази година? Може би с Димитров в Австралия и с Дел Потро в Ню Йорк. Не смятам, че заслужавам да завърши сезона с още две загуби. Беше чудо, че въобще излязох на корта. Опитах, но нямаше особен смисъл да продължавам," завърши той.
Общо от януари насам той спечели шест титли.
Виж още:
▶ Програмата в Лондон за вторник и възможните сценарии за класиране
▶ Григор: Страхотно е да изживея мечтата си пред толкова българи (видео)
▶ Рафаел Надал прекрати участието си в Лондон
Виж още:
▶ Поглед в миналото: Когато младият Григор беше напът да подчини непобедения Надал в Монте…
▶ Надал: Скоро ще се появи някой 2-метров играч, който няма да може да бъде пробит и победен
▶ Багдатис: Федерер и Надал винаги държаха вратата отворена; срещу Джокович няма решение
▶ Надал: Мачът с Джокович на Олимпиадата ме отказа окончателно от завръщане в тениса