Надал стартира успешно в Монте Карло

от в 15:36 на 13.04.2016
Теодор Кафеджиев

Рафаел Надал започна с победа участието си на "Мастърс 1000" в Монте Карло. Испанецът победи №60 в света Аляж Бедене (Великобритания) с 6:3, 6:4.

В първия сет той се откъсна с два пробива аванс, но позволи на съперника да върне единия. Все пак това не повлия на крайния изход - 6:3 за Матадора след около 40 минути на корта.

Подобен бе сценарият й във втората част. Тогава при 5:2 Бедене успя да пробие, когато Надал сервираше за мача. Веднага след това обаче бившият №1 направи рибрейк и затвори двубоя с ново 6:3. Много показателна бе и статистиката - двамата допуснаха общо 51 непредизвикани грешки, а от тях 31 са на сметката на Бедене.

Следващият съперник на Надал ще бъде Доминик Тийм. Австриецът победи Таро Даниел с 4:6, 6:2, 6:0. Тази година Тийм не е загубил нито един път в решаващ трети или пети сет и има спечелени 10 от 11 мача на клей.

Досега в съперничеството между Надал и Тийм резултатът е 1:1. Рафа печели през 2014-а на "Ролан Гарос" в три сета, но този сезон Тийм взе реванш в полуфиналите на турнира в Буенос Айрес след 6:4, 4:6, 7:6.