Надал тренира след мача с Нори, защото двубоят бил "прекалено кратък"

от в 08:13 на 24.04.2021
Тея Кръстева

През вчерашния ден Рафаел Надал записа първи двусетов успех на турнира в Барселона, след като победи Камерън Нори с 6:1 6:4 и по този начин си осигури място на полуфиналите, където ще се изправи срещу Пабло Кареньо Буста.

Въпреки крайния резултат обаче Матадора сподели, че не е напълно доволен от представянето си във вчерашния двубой. 11-кратният шампион в Каталуния се отправи към кортовете за тренировка непосредствено след четвъртфиналния си сблъсък.

Въпреки че отпусна само 5 гейма на Нори, Рафаел Надал не бе щастлив от играта си в последните 3 гейма на мача. Испанецът загуби подаването си при 4:3 във втория сет, но след това проби британеца, за да оформи крайното 6:4.

Вижте причините за странното решение на Рафа:

"Играх добре в началото на срещата, обаче във втория сет белязах лек спад в нивото си на представяне".

Веднага след двубоя 20-кратният шампион от Шлема настоя да проведе тренировка, за да "поработи върху някои детайли":

"Исках само да отпусна леко ръцете си, бях на корта 10-15 минути."

Веднага след кратката тренировка Надал отново бе посрещнат от медиите и на въпроса защо е взел това необичайно решение, Матадора отвърна:
"Исках да поработя върху своя бекхенд и форхенд, защото мачът бе малко кратък."

Надал тренира след мача с Нори, защото двубоят бил "прекалено кратък" Тея Кръстева